Brány ve svahu

Chcete si pořídit posuvnou bránu, která bude jezdit ve svahu?brzda brány

Žádný problém, jen je potřeba dodržet tyto dvě základní věci:

 V první řadě je nutné bránu vybavit hydraulickou brzdou. Brzda je určená k nepřetržité kontrole rychlosti pohybu posuvných bran. U bran postavených do svahu brzda reguluje a kontroluje rychlost v rozsahu celé dráhy posuvné brány a zaručuje bezpečnost po odblokování pohonu (např. pří výpadku dodávky elektrické energie). Brzda odlehčuje zatížení pohonu brány a díky tomu prodlužuje jeho životnost.

V druhé řadě nesmí spád překročit maximální hodnotu udávanou výrobcem hydraulické brzdy. Máme vyzkoušeno, že spolehlivě se dá realizovat brána v maximálním spádu do 3%. Cokoliv nad tuto hodnotu už je sázka do loterie a obvykle se takovým zakázkám snažíme vyhnout.

Při větším převýšení než 3% bude pravděpodobně nutné použít dvě hydraulické brzdy, což ale při ceně  7-20 tis Kč za jednu brzdu značně navýší cenu brány. Cena brzdy závisí na použitém typu a výrobci, ale také například i na velikosti a hmotnosti brány.

 

Pamatujte, že je vždy lepší pokusit se srovnat terén v místě brány do roviny, vyhnete se tak zvýšeným nákladům na pořízení brzdy a také budoucím problémům při provozu brány.