DVOUDÍLNÉ SAMONOSNÉ teleskopické brány

Úspora místa až 35% oproti klasické jednodílné samonosné bráně
2x rychlejší než klasická jednodílná samonosná brána

DVĚ VARIANTY úspory 28% nebo 35%

Klasická varianta samonosné teleskopické brány ušetří 28% prostoru pro odsunutí oproti jednodílné samonosné bráně. Brána při čelním pohledu zakrývá celý průjezd jedním dílem, prostor pro odsunutí musí být tedy stejný jako průjezdná šíře + 12cm. Druhý zadní díl je pouze nosný a bez výplně.

Úsporná varianta samonosné teleskopické brány ušetří 35% prostoru pro odsunutí oproti jednodílné samonosné bráně. Brána je při čelním pohledu rozdělena na dvě části vzájemně se překrývající, prostor pro odsunutí může být tedy kratší než je průjezdná šíře. Oba díly ale musí mít výplň.

FUNKČNÍ ŘEŠENÍ
Samonosná teleskopická posuvná brána se skládá ze dvou křídel navzájem propojených, kde jedno křídlo je posouváno automatickým pohonem a druhé křídlo přes pomocný převod.

VÝHODY - PROSTOR A RYCHLOST
Hlavní výhoda samonosné teleskopické brány je potřeba menšího bočního prostoru, kam brána zajíždí. Obecně lze říci, že jde oproti klasické samonosné bráně o úsporu místa, kam brána zajíždí o 28% nebo 35%. Brána jezdí 90mm nad terénem, není tedy potřeba odklízet nečistoty nebo v zimním období sníh. Výhodou je také jednoduchá stavební připravenost bez nutnosti stavebního zásahu do již hotové komunikace. Další výhodou, kterou jistě oceníte, je rychlost zavírání/otvírání teleskopické brány. Díky důmyslnému systému propojení křídel teleskopické brány se čas otvírání/zavírání zkrátí oproti klasické posuvné bráně až o plovinu.

STAVEBNÍ PŘIPRAVENOST A PROJEKT
Samonosná teleskopická brána se vypočítává a projektuje individuálně v závislosti na konkrétních prostorových podmínkách. Součástí každé naší teleskopické brány je projekt stavební připravenosti (bet. základ, kabeláž atp.) tak, aby si zákazník mohl v předstihu vše připravit, případně zadat stavební firmě.

ŽIVOTNOST A TRVANLIVOST
Veškeré části samonosné teleskopické brány jsou z nejtrvanlivějšího materiálu (oceli) a zabezpečujeme ho proti korozi nejlepší metodou na trhu, metodou žárového pozinkování, která může být ještě posílena lakovaným povlakem práškovými barvami. Vzhledem k tomu, že se jedná o konstrukčně nejnáročnější typ brány, používáme pouze kvalitní pojezdové komponenty, které zajišťují přesný, lehký a tichý chod teleskopické brány. Systém propojení křídel je nerezový.

BEZPEČNOST A SPOLEHLIVOST
Naše samonosné teleskopické brány pohání silné a "chytré" elektromechanické pohony vhodné pro klimatické podmínky v ČR a splňující všechny evropské bezpečnostní normy. Samozřejmostí je i možnost ovládání pomocí aplikace v telefonu (iOS, Android) včetně informací o stavu brány otevřeno/zavřeno.

DESIGN
Design samonosné teleskopické brány se řeší individuálně dle potřeb zákazníka. Možnosti jsou opravdu široké, omezení prakticky žádná. Zvolit si můžete například ze samotných rámů pro dřevěnou výplň, jeklových příček, tahokovu nebo z mnoha moderních žaluziových a plaňkových vzorů. Finální povrchovou úpravou je zinkování nebo zinkování + RAL.

Úsporná varianta - Tabulka potřebného místa pro odsunutí brány (B) vzhledem k průjezdné šíři (A)

Klasická varianta - Tabulka potřebného místa pro odsunutí brány (B) vzhledem k průjezdné šíři (A)

Další možnosti